WordPress kategori kırılımını nasıl kaldırabilirsiniz bunun hakkında kısa ve net bilgi vermek isterim. Kategori kırılımını kaldırmanız SEO açısından büyük öneme sahiptir çünkü hedef sayfa her ne kadar ana dizine yani https://mustafadurna.com/ kısmına yakın olursa o kadar iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

WordPress Kategori Kılımını Kaldırma Yöntemi

WordPress kategori kısmını panel ayarlar kısmından çok rahat bir şekilde kaldırabilirsiniz bunun için aşağıda vereceğim maddeleri adım adım izlemeniz yeterli olacaktır.

1 ) Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar kısmından ‘ Yazı İsmi ‘ seçeneğini seçip kayıt ediniz.

2 ) Aynı kısım olan Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar bölümünün altında yer alan Kategori Temeline = kategori Etiket Temeline ise = etiket yazıp tekrardan kayıt ediniz.

3 ) Yoast SEO eklentisinin kurulu olması gerekiyor. Yoast SEO > Search Appearance kısmında bulunan Kategoriler bölümüne geliniz ve en alt kısımında yer alan Kategori Url kısmını kapat olarak işaretledikten sonra kayıt ediniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra /kategori/yazi-ismi olan yapınız artık direk /yazi-ismi olarak görünecektir. Bu işlemlerden sonra Cache temizlemenizi tavsiye ediyorum.

sağ ok  WordPress Kurduktan Sonra Yapılması Gerekenler

 

[Toplam:1    Ortalama:3/5]