Title Nedir?

Title nedir? sorusunun cevabı aslında çok basit lakin bunun detayına indiğimiz zaman işin boyutu değişmekte. Title teriminin Türkçe karşılığı başlık anlamına gelmekte, web sayfanın görünen ve arama sonuçlarında kullanıcılara ilk bilgiyi sağlayan yerdir. Her sayfanızın kendisine göre başlığının olması gerekir çünkü kullanıcılar ve arama motoru botları belirttiğiniz başlığa göre sayfanın içeriğini anlamaktadır. Web sitenizin HTML Head bölümü içerisinde <title> Mustafa DURNA </title> kodu şeklinde yer alıyor.

Seo uyumlu title etiketi nasıl olmalıdır

SEO Title Nasıl Olması Gerekiyor?

Asıl can yakıcı soruya geldik arkadaşlar, SEO uyumlu Title etiketi arama motoru botları için büyük öneme sahiptir. Çünkü tek bir kriter dahil olsa Title etiketi arama sonuçlarında doğrudan etki edeceği için çok dikkatli ve titizlikle işlenmesi gereken kriterdir. Her sayfanın başlığı kendisine göre özgün olmalı ve kesinlikle kopya olmaması gerekir. Eğer sayfalama sistemi varsa başlıklarınızın kopya olmaması için ‘ SEO Teknikleri – Sayfa 2 ‘ ‘ Sayfa 7 ‘ gibi ibareler ile başlıkları bir birinden ayırt ettiriniz. Evet arkadaşlar SEO uyumlu Title aşağıda ki maddeler şeklinde olursa görünürlüğünüzü ve tıklama oranınızı doğrudan etkileyecektir.

* Maximum 65 karakterden oluşması gerekiyor.
* Sayfanızı 1-2 cümleyle anlatacak şekilde anahtar kelimelere yer veriniz.
* Aranma hacmi yüksek olan başlıkları tercih etmeniz gerekir.
* Her başlık kendisine göre özgün ve kopya olmamak zorundadır.
* Dikkat çekici kelimeler kullanın.

title etiketi ve SEO uyumluluğu

 

Başlığın Tıklama Olasılığını Arttırdığını Biliyor Musunuz?

Sayfa başlığını dikkat çekici ve çarpıcı şekilde oluşturmanız durumunda kullanıcıların dikkatini çekmeye başabilirsiniz. Bu durum sitenize ziyaretçi hatta ticaret katkısı sağlayacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]