Google Ads Mobil Uygulamaları Hariç Tutma

Teknolojinin ve Mobil kullanımın her geçen gün daha fazla artış göstermesiyle birlikte Mobil Uygulamalar da aynı oranda artış göstermektedir. Google Ads Mobil Uygulamaları hariç tutma içeriğimize geçmeden önce reklamı nasıl verimli hale getireceğinizden bahsedeceğim.

Genelde görüntülü reklam ağı kampanyanızın bütçesini Mobil App reklamları tüketmektedir. Google Ads hesabınızı ve kampanyalarınızı verimli hale getirmek istiyorsanız mobil uygulamaları hariç tutabilirsiniz fakat bu sizin sektörünüze göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin x kampanya yaratırsınız veya x sektörünüz vardır sizlere mobil uygulama reklamlarından daha fazla talep gelir.

Mobil Uygulamaları Hariç Tutma

Aşağıda yer Google Ads mobil app hariç tutma işlemlerini adım adım gerçekleştirelim. Tek tek kampanyalarınız için hariç tutmak yerine direkt olarak hesabınızı Mobil App’leri hariç tutma işlemini yapabilirsiniz.

  • Anasayfadan Araçlar > Yerleşim Hariç Tutma Listelerini açınız.
  • Açılan pencerede liste adı oluşturunuz.
  • Uygulama kategorilerinden Google Play ve Apple App Store kategorilerini hariç tutabilirsiniz.
Adwords Mobil App Hariç Tutma

Diğer Mobil Uygulama Reklamı Hariç Tutma Yöntemi

Google Ads > Yerleşimler > Hariç Tutulanlar kısmından kampanyanıza adsenseformobileapps.com‘u negatif olarak ekleyebilirsiniz.

Mobil Reklamların Gösterildiği Yerler

Görüntülü Reklam Ağı (GDN) reklamlarınızın hangi mobil uygulamalarda gösterildiğini veya hangi sayfalarda göründüğünü panel üzerinden görebilirsiniz. Google Ads > Yerleşimler > Reklamların Gösterildiği kısımdan Mobil reklamların gösterildiği yerleri tespit edebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

no responses for Google Ads Mobil Uygulamaları Hariç Tutma

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.