Ads Kampanyasından Sonra Kontrol Edilmesi Gerekenler

  Lansmandan sonra Google Ads kampanyasını yayın alınca uzun bir süre kendi haline bırakıp takip etmemezlikten kaçının çünkü kampanyaları aslında ilk evrede şekillendirmeniz ileriye dönük olarak sizlere daha fazla katkı sağlar.

  Sadece kontrolleri sağlamakla kalmayıp harcamalarını da kontrol etmeniz halinde aslında istediğiniz performansı yakalayabilirsiniz. Bu sebeple Google Ads kampanyasını yayına aldıktan sonra takip etmeniz gereken bazı maddeleri sıraladım.

Onay Kontrollerini Sağlayın

 

Kampanyanızın onaylanıp / onaylanmadığını veya trafik artışının olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kampanyalarınızda politika ihlali sebebiyle bir kusur var ise Politika Yöneticisi sayfasından kontrolleri sağlayıp hızlıca itiraz edebilirsiniz.


Teklifleri Gözden Geçirin


Anahtar kelimelere ilk başta teklif vermek zordur fakat kampanyalar yayınlandıktan sonra her gün kelimelerin tıklama başı maliyetlerini kontrol etmenizde fayda var. Çünkü TBM oranı yüksek olan kelimeler var ve sizlere etkileşim yaratmıyorsa onları durdurmanız diğer kelimeler ile ilerlemeniz her zaman optimizasyon açısından etkili olur.

Ayrıca teklif oranlarınız düşük olursa siteye trafik çekme ve üst konumda olma olasılığınız düşüktür.

Gösterim Payını Kontrol Edin


Açtığınız kampanyaların Gösterim Payını kontrol etmeniz gerekiyor eğer sayfanın üst konumunda gösterim almıyorsa bir önceki maddeye uygun şekilde teklifinizi arttırabilir veya stratejinizi değiştirebilirsiniz.

Organik sonuçların üstünde olabilecek şekilde teklif verirseniz tıklanma olasılığınız her zaman yüksek olacaktır. Anahtar kelime aracından sayfanın üst kısmının maliyetini kontrol ederek hareket edebilirsiniz.

Arama Terimleri


Kullanıcıların hangi anahtar kelimeler ile sitenize ulaştığını arama terimleri ile kontrol edebilirsiniz. Bu kontrolleri her zaman düzenli olarak takip etmeniz halinde gereksiz yere maliyet harcamamış olur ve doğru kelimelere yönelmiş olursunuz.

Öneri Kontrolleri


Yeni açmış olduğunuz kampanyada gözünüzden kaçmış olan kısımlar olabilir bu sebeple kampanya veya hesap özelinde önerileri kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Google Ads kampanyası açtıktan sonra yayınlanır yayınlanmaz ilk etapta kontrol etmeniz gereken önemli maddeleri sizler için belirttim umarım faydalı içerik olmuştur.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

no responses for Ads Kampanyasından Sonra Kontrol Edilmesi Gerekenler

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.